04 05 2010

Kişisel Gerileyiş Kitabı/Bülent Akyürek

Farklı Bakış Açısı Kişisel Gelişim adı altında bilinçli yada bilinçsiz yazılan birsürü kitap aldı başını gidiyor. Bunlara farklı açıdan bakabilen eleştiren yeni bir kitapta Bülent Akyürek'in yazdığı "İçinizdeki Öküze Oha Deyin". Kişisel gelişim kitaplarının zararları hakkında yararlı bir kitap..

 

Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı Bülent Akyürek’ten bir kavga kitabı daha! Akyürek, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğunu ...ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor.

Benzersiz üslubu, yaşayışı, cesareti, sert tavırları ve satılmamış kalemiyle attığı her adımda ses getiren; her kitabıyla gündemi belirleyen ve konuşmalarıyla ezberleri bozan, tek kişilik yıkım ekibi Bülent Akyürek, modern zaman ucubelerine ve içimizdeki öküz gibi büyüyen nefislerimize “Oha!” diyor… Çok satan, çok okunan ve eserleri tartışma yaratan Bülent Akyürek’in bu eseri “neo-tasavvuf” olma özelliğiyle de bir ilk…

Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi!

Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir! Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor. Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı.

Modern insan, sabah evden çıkınca gördüğü her şeye sahip olmak istiyor:
Kadın, para, araba, kariyer, güç…

“Kişisel Gelişim” kandırmacasıyla insanlar yırtıcı hayvanlara dönüştü. 21. yüzyıl, kabaran, isteyen, şımarık nefislerimizin yüzyılı oldu. Kişisel Gelişim, insanı ürün haline getiriyor, herkes herkese müşteri ya da tüketim nesnesi olarak bakıyor. Kendi yetenek ve gövdelerimize tapındığımız için en küçük aksilikte depresyona girip kibir patlamalarıyla yıkılıyoruz.

Kapitalizm, satanizm ve şeytanla el ele veren “Kişisel Gelişim Dini”nin papazları bütün dünyaya kin ve başarı hırsı aşılıyorlar. Helâlinden, huzur içinde bir tas çorba içmenin yeni adı “beceriksizlik”, “aptallık”, “tembellik” oldu…

Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?
***
Mutluluk, şımartılmış nefislerimizin fotoğrafıdır. Mutluluk; dünyevi zaferlerin müziği, kayıp cennetimizin cenaze törenidir. Mutluluk, dünyada bulunmayan tek elementtir.
***
İnsanoğlunun dünyaya gelirken tek garantisi vardır: Ölüm..
***
Bir müslüman, başına gelenleri kaza ve kader bağlamından koparak gen ile açıklamaya çalıştığı andan itibaren diğerleriyle arasındaki fark azalıyor...
***
Dünyaya baktığımızda aczimizi anlamak yerine önemimizi tartışmak şeytansı bir düşünce olsa gerek?
***
Modern insanda "suçluluk duygusu" var, "günahkarlık" yok. Oysa biliyoruz ki; "suçluluk duygusu" intihara götürür, "günahkarlık hissi" ise tövbe, kulluk ve tevazuya götürür.
***
Kaderin defterini yırtıp, kendi cümlelerinizi yazamazsınız!
***
Hayal kırıklıklarının yarattığı psikolojik hastalıklar artıyor çünkü; insanın umudu, beklentisi jet hızına ulaştı...
***
Kıyametin saati niçin belli değildir hiç düşündünüz mü? Kıyametin günü ve saati oturup bir dakika sonrası için plan yapmayalım diye belli değildir.
***
Başkasını affetmeyen insanın, öbür dünya da kendi günahlarından dolayı Allah'tan af dileyecek yüzü olabilir mi?
***
Çirkinliğinize, parasızlığınıza, yeteneksizliğinize kafayı takmayın ama üçüne birden sahipseniz Allah kurtarsın :)))

İçinizdeki Öküze Oha Deyin / Kişisel Gerileyiş Kitabı
Bülent Akyürek
Kent Kitap - 320 syf.

 

0
0
0
Yorum Yaz